Od 15 do 21 czerwca dolnośląscy policjanci przeprowadzili intensywne działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie akcji przebadano ponad 34 tysiące kierujących pod kątem obecności alkoholu oraz narkotyków. Niestety, statystyki wskazują na niepokojące przypadki kierowców pod wpływem tych substancji. Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drogach.
Podczas trwania akcji, dolnośląscy funkcjonariusze skupili się na eliminacji niebezpiecznych kierowców, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem używek. Z przeprowadzonych badań wynika, że 56 osób było w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, 12 z 81 badanych na obecność narkotyków kierowców również nie powinno wsiadać za kółko. Takie działania miały na celu uświadomienie mieszkańcom, jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdu w takim stanie.
W kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego, policja wskazuje na istotność znajomości przepisów dotyczących jazdy w stanie nietrzeźwości. Kierowcy powinni zdawać sobie sprawę, że za takie przewinienia grożą surowe konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności do 3 lat. Policja zapowiada kontynuację takich działań w przyszłości, ponieważ odpowiedzialne zachowanie na drodze jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: Policja Oleśnica
Oceń: Bezpieczeństwo drogowe w Oleśnicy pod kontrolą: wyniki akcji „Alkohol i Narkotyki”
Zobacz Także



