25 Maj

Średniowieczny festyn w SP 2

Uczniowie „dwójki” przenieśli się 24 maja w czasie. Średniowieczny piknik zorganizowały szkoła, rady rodziców i szkoły oraz Stowarzyszenie Przyjaciół SP 2 „Spełnijmy marzenia”. Imprezę uświetniła wizyta Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego.

Najmłodsi chętnie brali udział w historycznych potyczkach, nieco starsi rywalizowali w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli kultury fizycznej. Rodzice tłoczyli się przy stoiskach z ciastami, grochówką i chlebem ze smalcem oraz z obowiązkowym w takim zestawie ogórkiem kiszonym. Po uczcie oni także zostali wzięci w obroty przez kadrę dwójkowych wuefistów – razem z dziećmi walczyli o sukces dla swoich klas. Mnie też wyłowiono spośród gapiów, ale wyłgałem się aparatem fotograficznym, dlatego czuję się zobowiązany pokazać poniżej kilka zdjęć 😉

Można było również nabyć okolicznościowe pamiątki i wydawnictwa.

Całości bardzo udanej imprezy dopełniły pokazy kunsztu rycerskiego, nauka łucznictwa i „egzekucje” niesfornych uczniów.

Jako rodzic bardzo dziękuję za tę lekcję historii na żywo – z elementami wuefu, przyrody, plastyki (obrazki, makiety zamków) czy muzyki. Wspaniale, że udało się zaprosić Bractwo Rycerskie z Kłodzka – drużyna nadała imprezie kolorytu i inspiracji.

Warto było przyjść w sobotę do szkoły!

 

Michał Skrzypek

Michał Skrzypek

Oleśnicę ma we krwi i nie widzi szansy na jakąkolwiek przeprowadzkę. Kiedyś próbował i wrócił po dwóch tygodniach, bo klimat miasta był inny niż oleśnicki. Czyta Chwina, Eco i Pana Samochodzika. Interesuje się samorządnością i historią regionu. Nie znosi obłudy, przeświadczenia o własnej nieomylności i brukselki. Zamiast jeździć do Egiptu łazi po Sudetach, bo je kocha. Twierdzi, że jego żona też. Jeśli ma wolne, najłatwiej spotkać go z aparatem przy którymś z zabytków. Uważa, że Oleśnica ma zbyt wielki potencjał, by marnować go na bycie sypialnią Wrocławia. Niektórzy mówią, że jest fajny. Z grzeczności nie zaprzecza.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *