18 Cze

Pomnik przyrody, świadek historii – konferencja

Zapraszamy na konferencję pn. „Pomnik przyrody, świadek historii”, która odbędzie się 22 czerwca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mikołaja Reja w Oleśnicy.

Podczas konferencji prof. dr hab. Dariusz Tarnawski omówi rolę i znaczenie ochrony przyrody w obszarach zabudowy miejskiej oraz sens ustanawiania pomników przyrody w miastach, dr Damian Siedlecki przedstawi wytypowane do uznania za pomniki przyrody drzewa, a o postaciach związanych z historią Oleśnicy, których imiona miałyby nosić nowo ustanowione pomniki przyrody, opowie dr Marek Nienałtowski.

13 czerwca 2012 roku Stowarzyszenie Dla Oleśnicy przekazało Przewodniczącemu Rady Miasta Oleśnicy wnioski o ustanowienie pomników przyrody. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia odszukali rosnące w Oleśnicy drzewa, które, w myśl ustawy o ochronie przyrody, należy objąć szczególną ochroną. Z pomocą profesora Dariusza Tarnawskiego, prezesa Towarzystwa Przyrodniczego Ziemi Oleśnickiej, wytypowali, zmierzyli i opisali trzydzieści jeden drzew spełniających wszystkie warunki, by uznać je za pomniki przyrody. Decyzje w tej kwestii podejmuje rada gminy w drodze uchwały. Szczegóły wniosków przedłożonych Radzie Miasta Oleśnicy można znaleźć na tej stronie.

3 myśli na temat “Pomnik przyrody, świadek historii – konferencja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *