20 Lip

Problem? Postawmy tablicę!

Od dłuższego już czasu wszyscy jesteśmy świadkami przepychanki pomiędzy pewnym państwowym przedsiębiorstwem, PKP, a oleśnickim magistratem. Chodzi o remont słynnej już kładki dla pieszych, stanowiącej dla wielu podróżnych najkrótszą drogę na dworzec i z dworca. Jedni by chcieli, ale ich nie stać; drugich stać, ale nie chcą. Nie, bo nie! Bo to nie jest w ich interesie…

I nie byłoby w tym nic śmiesznego, gdyby nie „manifestacja” swojego stanowiska przez Urząd Miasta Oleśnicy na wniosek radnego PO, Jarosława Kempy (warto zapamiętać to nazwisko!), który na czerwcowej sesji RM zawnioskował: „Niektórzy myślą, że ta kładka jest miasta. Należy dać ogłoszenia w prasie lub tablicę, że ona nie należy do miasta„. Dziękujmy Najwyższemu za to, że zesłał nam tak kreatywnego przedstawiciela, który słyszy wołanie ludu i zna potrzeby społeczeństwa! Bo sprawą największej potrzeby dla oleśniczan jest postawienie takiej tablicy, która, dzięki działaniom oleśnickiego samorządu stanęła w okolicach kładki:

I tym prostym i tanim sposobem rodem z filmów Barei magistrat ma problem z głowy! Bo przecież chodziło o to, by nikt już więcej nikt urzędnikom nie zawracał gitary jakimś tak remontem czegoś, co nie należy do miasta.

Wczoraj, gdy pstrykałem to zdjęcie podszedł do mnie starszy pan i powiedział:

Patrz Pan, jaka głupizna!

Od siebie dodałbym jeszcze „blamaż”, „obciach” i „żenadę”. Ewidentny przykład nieumiejętności negocjacji i braku woli pójścia na kompromis. Ciekaw jestem czy magistrat chociaż podjął się negocjacji z PKP. Z doniesień medialnych dowiadujemy się jedynie o wymianie oficjalnych pism.

Osobom zdenerwowanym i rozgoryczonym zaistniałą sytuacją chciałbym przekazać pocieszającą wiadomość, a przeciwnikom inwestowania miejskich środków w prywatne przedsięwzięcie – wiadomość, niestety, rozczarowującą: rok 2014 będzie rokiem wyborczym. Im bliżej wyborów, tym większe zapotrzebowanie na nożyczki, czerwone wstęgi oraz obiekty, które można by za ich pomocą otworzyć i przy okazji pstryknąć sobie fotkę z ładniejszym profilem. Jestem przekonany, że do 2014 roku nasi samorządowcy STANĄ NA GŁOWIE, by pozytywnie załatwić tę sprawę.

Mam jeszcze jedną uwagę odnośnie tej tablicy. Moim skromnym zdaniem tak „skomponowana” tablica zawiera zbyt mało informacji. Przy użyciu programu do obróbki graficznej postanowiłem uzupełnić jej treść:

Prawda, że z taką tablicą człowiek czułby się bardziej doinformowany?

Damian Siedlecki

Damian Siedlecki

Oleśniczanin z wyboru i zamiłowania.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookGoogle PlusYouTube

Jedna myśl na temat “Problem? Postawmy tablicę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *